کد خبر : ۶۰۲۲۹
به روز شده در : ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
مدیرعامل هولدینگ خلیج فارس گفت: ما کار خود را در مجموعه هولدینگ شروع کردیم و برای افزایش سودآوری و بالا بردن ارزش سهام هولدینگ برنامه‌ریزی های دقیقی را انجام داده ایم.
به گزارش بامداد اقتصاد به نقل از مهر، عبدالعلی علی عسگری گفت: اخبار منتشر شده در رابطه با استعفای بنده از مدیریت هولدینگ خلیج فارس تکذیب می‌شود.

وی افزود: ما کار خود را در مجموعه هولدینگ شروع کردیم و مولد خبری که منتشر شده تاریک‌خانه‌های باندهای ثروت و قدرت است و آن‌ها از قطع کردن دست‌اندازی‌های‌هایشان به این مجموعه نگران شدند و این اخبار را منتشر کرده‌اند.

مدیرعامل هولدینگ خلیج فارس افزود: برنامه ما برای این مجموعه اولاً افزایش سودآوری و بالا بردن ارزش سهام است و ثانیاً برای تکمیل زنجیره ارزش و پایین دست پتروشیمی اقدام کنیم که هم ثروت کشور را بالا می‌برد و هم اشتغال زایی بالایی دارد و صادرات را افزایش می‌دهد. همچنین دست کسانی که چشم طمع دارند به مجموعه را قطع کنیم و این افراد نگران شدند که کسی برود آنجا و جلوی دست اندازی ها را بگیرد.

وی در رابطه با وضعیت فعلی هولدینگ گفت: با تلاش همکاران ما در پیش از این، وضعیت فعلی هولدینگ خوب است و این مسیر مثل یک دوی امدادی است و اکنون بنده این مسیر را پیش خواهم برد و مردم شاهد موفقیت‌های مجموعه خواهند بود.

علی عسگری در رابطه با واکنش رسانه‌ها به انتصاب وی به عنوان مدیرعامل هولدینگ خلیج فارس گفت: بنده رویه‌ای از بیان تاریخچه فعالیت‌های خودم نداشتم. برخی از آنان چون در بحث دفاعی بوده محرمانه بوده و در این سال‌ها بیان نشده است. بنابراین مردم نمی‌شناختند و تصور می‌کردند که بنده یک فرد صرفاً فرهنگی هستم در حالی که از ابتدا در صنعت بودم و بنیانگذار برخی از صنایع بودم.

وی افزود: به طور مثال توریسم را پس از انقلاب پایه‌گذاری کردم، بیست و چند سال پیش برای اولین بار فروشگاه زنجیره‌ای مدرن را راه‌اندازی کردم که الان جزو شرکت‌های بزرگ بورسی است، مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه بودم که آن هم یک هولدینگ بزرگی است.

علی عسگری با تأکید بر اینکه هم مدیر فرهنگی هستم و هم صنعتی افزود: رشته تحصیلی من هم فنی بوده است. کارشناسی را مهندسی برق از پی تکنیک گرفتم، ارشد مدیریت را از دانشگاه تهران و دکترا را مهندسی صنایع گرفتم.

مدیرعامل هولدینگ خلیج فارس خاطرنشان کرد: برخی تصور می‌کنند من نفت و گاز و پتروشیمی را نمی‌شناسم. در حالی که در این سال‌ها و مخصوصاً زمانی که در موشکی مشغول بودیم، به دلیل نیازهای پیشرفته‌ای که این صنعت داشت، از اولین افرادی بودیم با این صنعت کاملاً آشنا شدیم. هم در داخل کارهای تحقیقاتی را انجام دادیم و هم در خارج. بعد از آن هم در سوخت‌های موشکی فعالیت‌هایی را مرتبط با این صنعت انجام دادیم.

علی عسگری ادامه داد: چند پتروشیمی از جمله پتروشیمی کرمانشاه و مسجد سلیمان را از مؤسسین بودیم و اولین گام‌هایش را برداشتیم. در صدا و سیما هم که بودم صندوق بازنشستگی ورشکسته بود و به دلیل ایمان و اعتقاد من به صنعت پتروشیمی پروژه بزرگی را تعریف کردیم که اکنون با موفقیت در حال جلو رفتن است.

وی افزود: به هر حال تسلط من بر پتروشیمی خوب است. البته رشته من شیمی نیست و برخی خیال می‌کنند مدیر هولدینگ حتماً باید شیمی خوانده باشد. در حالی که مدیر هولدینگ باید مهندس صنایع باشد و بتواند مدیریت کلان و هولدینگ داری کند.

علی عسگری در پایان تأکید کرد: هر کاری را که من در دوران پس از انقلاب به دست گرفتم به لطف الهی موفقیت آمیز بوده است. به عنوان مثال در معاونت فنی سازمان صدا وسیما تحولات بزرگی رخ داد و در سالهای اخیر هم که با حکم رهبری ریاست سازمان را بر عهده داشتیم موفقیت‌هایی پیش آمد که مردم همه دیدند.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: