کد خبر : ۶۰۳۱۹
به روز شده در : ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷
طبق اعلام سازمان امور مالیاتی جداول و ارزش‌های اعلامی منتشره در فضای مجازی مورد تایید این سازمان نبوده و فاقد اعتبار است.
به گزارش بامداد اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان امور مالیاتی در اطلاعیه‌ای تاکید کرد جداول و ارزش‌های اعلامی منتشره در فضای مجازی  در خصوص مالیات خودروهای بیش از یک میلیارد تومان،  مورد تایید این سازمان نبوده و فاقد اعتبار است.

بر این اساس هرگونه ارزش‌گذاری خودرو برای محاسبه مالیات با رعایت ملاحظات قانونی اجرایی و همچنین حقوق مردم منتشر و بر روی سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.intamedia.ir قرار می‌گیرد.

بدیهی است سایر جداول و ارزش‌های اعلامی منتشره در فضای مجازی مورد تایید این سازمان نبوده و فاقد اعتبار است.

در این اطلاعیه در خصوص مالیات بر جمع خودروهای تحت تملک اشخاص (موضوع بند «ش» قانون بودجه سال ۱۴۰۰) آمده است: سازمان مالیات نسبت به تعیین مالیات مالکان خودروها بر اساس مجموع ارزش خودروی هر شخص حقیقی و به تفکیک هر خودرو اقدام کرده و مراتب در موعد مقرر قانونی از طریق درگاه الکترونیک سازمان به هر مالک اطلاع رسانی خواهد شد.

 مبنای ارزشگذاری خودروها، ارزش ابتدای سال ۱۴۰۰ و کسر۱۰ درصد از ارزش به ازاء انقضاء هر سال از سال ساخت (مدل) خودرو (حداکثر ۶۰ درصد) بوده است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: