کد خبر : ۶۰۵۵۸
به روز شده در : ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: سیاست توزیع عادلانه ارز باید به گونه ای اتفاق بیفتد که تولیدکننده از بین نرود.
به گزارش یامداد اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مقدسی گفت: با تغییر روش تخصیص ارز، قیمت تمام شده با سود متعارف برای تولیدکننده باید در نظر گرفته شود چرا که تخصیص ارز ترجیحی از همان ابتدا اشتباه بود، حال تغییر روش ارز باید به گونه ای پیش رود که تولیدکننده از بین نرود‌.

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: هم اکنون قیمتی را نمی‌توان برای دام و شیر اعلام کرد. پس از بررسی‌های نهایی باید قیمت اعلام شود چرا که اعلام نقطه نظرات مختلف می‌تواند منجر به تشویش اذعان عمومی شود.

ارز ترجیحی از فروردین سال ۹۷ پا به عرصه اقتصاد ایران گذاشت که تجربه سنوات اخیر تجارت خارجی و بازار داخل نشان می‌دهد که این ارز به دلیل اختلاف قیمت و رانت خیز بودن، مشکلات متعددی را برای دامداران و مرغداران ایجاد کرده است.

گرچه تغییر روش ارز تاحدودی بر مصرف تاثیر گذار است، اما در حقیقت قرار نیست یارانه قطع شود، بلکه شیوه توزیع تغییر می‌کند و از بخش تولید به بخش مصرف داده می‌شود.

در لایحه بودجه سال آینده روش تخصیص ارز تغییر خواهد کرد؛ چرا که تمامی متولیان و سیاست گذاران به این نتیجه رسیدند که تداوم این‌ مسیر امکان پذیر نیست. اما در شرایط خشکسالی با حساسیت کامل باید این امر صورت گیرد.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: