کد خبر : ۷۰۹۴۹
به روز شده در : ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰
معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: آئین نامه کیفیت و استانداردسازی طی ۱۵ سال گذشته به روز رسانی نشده بود که اخیراً برای ارتقا ی کیفیت لوازم خانگی این آئین نامه به روز رسانی شد.
به گزارش سفیر اقتصاد به نقل از صداوسیما، محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تا به امروز با استانداردهای ۱۵ سال پیش، تولیدکننده‌های قطعات لوازم خانگی استانداردسازی می‌کردند.

وی اضافه کرد: جلساتی را با تولیدکننده‌های قطعات لوازم خانگی برگزار کردیم که داوطلبانه به طور موقت اقداماتی را در جهت گارانتی مثل تعویض و خدمات پس از فروش انجام دهند، تولیدکنندگان محصول نهایی مقرر کردند تا زمان ابلاغ آئین نامه، استانداردهای سخت‌تری را اعمال کنند.

برادران با اشاره به بندهای آئین نامه جدید افزود: در آئین نامه ۱۵ سال پیش، تعویض‌ها یک ماهه و خدمات گارانتی صرفاً یک سال و نیم بود، اما با جلسات مشترکی که با تولیدکنندگان داشتیم هم عددها و هم کیفیت افزایش می‌یابد.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت اظهار کرد: آئین نامه به روز شده آماده ابلاغ وزیر صمت است که بعد از ابلاغ، اعتماد مردم به تولید کنندگان لوازم خانگی را بیشتر می‌کند.

وی در موضوع رضایت مشتری نیز یادآور شد: باید تولیدکنندگان در بالاترین سطح قرار گیرند، زیرا که فقط در صورت رضایت مشتری، متقاضیان کالای قاچاق و تولیدات خارجی کمتر خواهد شد.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: