کد خبر : ۷۶۷۷۹
به روز شده در : ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶
نایب رئیس شورای ملی زعفران قیمت هر کیلو زعفران پوشال را ۲۶ میلیون تومان و سوپر نگین ۳۸ میلیون تومان اعلام کرد.
به گزارش سفیر اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران ،غلامرضا میری گفت: قیمت کنونی هر کیلو زعفران دسته ۲۴ میلیون تومان،‌ زعفران پوشال ۲۶ تا ۲۸ میلیون تومان، زعفران نگین ۲۸ تا ۳۰ میلیون تومان و سوپر نگین ۳۲ تا ۳۸ میلیون تومان است.

او حداقل قیمت هر مثقال زعفران را ۱۵۰ هزار تومان و حداکثر ۱۸۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به نبود نظارت مستم،‌ مغازه داران با سودهای بالا اقدام به فروش محصول می کنند، در حالیکه با اعمال نظارت مستمر و دقیق، واحدهای فروش مکلف به لحاظ سودهای منطقی و معقول بر مبنای نرخ پایه گمرکی هستند تا اجحافی صورت نگیرد.

میری می گوید: با توجه به انبوه فصل برداشت زعفران، تا پایان فصل آذر نمی توان برآورد دقیقی از میزان تولید داشت. هر چند افزایش تولید نسبت به سال قبل امری قطعی است.

نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: با توجه به ورود سازمان تعاون روستایی در امر خرید حمایتی از کاهش قیمت محصول در بازار جلوگیری شده است که امیدواریم با استمرار خرید تعاون روستایی و رفع محدودیت های صادرات شاهد رونق بازار باشیم.

او گفت: بنابر آمار در گذشته سرانه مصرف زعفران داخل یک گرم بود که هم اکنون بدلیل افزایش قیمت و شرایط اقتصادی خانوار نسبت به قبل ۵۰ درصد کاهش یافته است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: