کد خبر : ۷۶۸۵۲
به روز شده در : ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵
رئیس سازمان توسعه‌تجارت می‌گوید تعرفه صادرات کیف و کفش به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا به‌زودی صفر می‌شود. به گزارش «ایسنا» علی‌رضا پیمان‌پاک در نشست بررسی و تدوین راهکارهای تقویت حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌‌‌‌‌ تخصصی بین‌المللی صنایع نساجی، پوشاک و منسوجات چرمی با اشاره به اینکه سازمان توسعه‌تجارت اقدامات لازم را برای توسعه بازار و حل مشکلات تجار انجام می‌دهد، افزود: رویکرد رئیس‌جمهوری این است که تقویت و توسعه فعالیت‌های شرکت‌ها و مجموعه‌‌‌‌‌های غیرنفتی باعث افزایش صادرات می‌شود.
 به گزارش سفیر اقتصاد به نقل از دنیای اقتصاد ،رئیس سازمان توسعه‌تجارت می‌گوید تعرفه صادرات کیف و کفش به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا به‌زودی صفر می‌شود. به گزارش «ایسنا» علی‌رضا پیمان‌پاک در نشست بررسی و تدوین راهکارهای تقویت حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌‌‌‌‌ تخصصی بین‌المللی صنایع نساجی، پوشاک و منسوجات چرمی با اشاره به اینکه سازمان توسعه‌تجارت اقدامات لازم را برای توسعه بازار و حل مشکلات تجار انجام می‌دهد، افزود: رویکرد رئیس‌جمهوری این است که تقویت و توسعه فعالیت‌های شرکت‌ها و مجموعه‌‌‌‌‌های غیرنفتی باعث افزایش صادرات می‌شود.
در این راستا مشوق‌‌‌‌‌های صادراتی برای گرفتن بازارهای هدف توسط شرکت‌ها و تجار ایرانی، تا آخر سال ‌تصویب می‌شود. رئیس سازمان توسعه‌تجارت ایران از حل مشکلات ارزی، گمرکی، مرکز دپو و نمایشگاه‌‌‌‌‌ها برای فعالان صنعت کفش و تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی، پوشاک و محصولات چرمی خبر داد و بر حضور فعالان این حوزه در نمایشگاه کفش روسیه در اسفندماه و بر‌گزاری نشست‌های B۲B با حمایت‌های این سازمان تاکید کرد. وی در ادامه اعلام کرد که این سازمان همکاری‌های لازم را با این اتحادیه برای حضور در کشور عمان و به‌دست آوردن بازارهای جدید از طریق این کشور برای توسعه صادرات محصولات و تولیدات داخلی در حوزه کیف و کفش و مشتقات آن، انجام خواهد داد. پیمان‌‌‌‌‌پاک همچنین به انجام آسیب‌‌‌‌‌شناسی کامل در حوزه صادرات جهت به‌دست آوردن بازارهای دائمی و جدید برای توسعه صادرات تمام محصولات ایرانی خبر داد. بر اساس اعلام سازمان توسعه‌تجارت، در این نشست همچنین مقرر شد که شرایط برای حضور شرکت‌های معتبر در این حوزه و اتحادیه علاوه‌بر نمایشگاه روسیه، در نمایشگاه‌‌‌‌‌های مطرح کشور ترکیه و کشورهای آفریقایی، آنهم با حمایت سازمان توسعه‌تجارت فراهم شود.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: