کد خبر : ۸۶۵۸۱
به روز شده در : ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۱
کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان و دامداران توپصیه می شود که هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.
به گزارش سفیر اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خانم سمانه غلامی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان توصیه می شود که هنگام گرد و خاک از محلول پاشی و سم پاشی مزارع و باغات اجتناب کنند.

به گفته او، کشاورزان و دامداران در زمان رعد و برق  در مکان های ایمن پناه بگیرند، همچنین زنبورداران نسبت به کنترل استحکام و تنظیم دریچه های کندوی زنبور عسل خلاف جهت وزش باد اقدام کنند.

غلامی ادامه داد: با توجه به شرایط بارش کشاورزان پس از برداشت محصولات کشاورزی  نسبت به انتقال به مکان های مسقف و انبارها اقدام کنند.

کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: کشاورزان نسبت به اصلاح و پاکسازی آبراهه ها و کانال های انتقال آب به مزارع و باغات و همچنین تنظیم مدیریت آبیاری باغات در پی رخداد بارش اقدام کنند.

براساس نقشه های هواشناسی، امروز برای برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی،  اردبیل، استان های ساحلی خزر  و ارتفاعات البرز شرقی و همچنین روز جمعه برای شمال آذربایجان شرقی، گلستان و خراسان شمالی  رگبار رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط گردوخاک پیش بینی می شود.

روز جمعه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در کرمان، ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان، ارتفاعات شمالی و شرقی فارس، ارتفاعات جنوبی یزد و طی روزهای شنبه و یکشنبه علاوه بر این مناطق در بخش هایی از اصفهان هم رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد بارش تگرگ رخ می دهد.

طی پنج روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور بویژه منطقه زابل در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک رخ می دهد و این شرایط از روز جمعه تا یکشنبه برای استان خوزستان پیش بینی می شود.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: