کد خبر : ۹۲۱۰۲
به روز شده در : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
معاون بازرسی و نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که در راستای حمایت وزارت صمت از حقوق مصرف‌کنندگان قیمت انواع روغن نباتی ۱۰ تا ۱۵‌درصد کاهش یافت.
به گزارش سفیر اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت صمت، «قربانعلی رفیعی» معاون بازرسی و نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در مورد کاهش ۱۰ تا ۱۵‌درصدی قیمت روغن، گفت: با توجه به کاهش قیمت جهانی انواع روغن‌خام نسبت به مقطع اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها، سازمان حمایت با هماهنگی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی و کارخانه‌های تولیدی، قیمت انواع روغن نباتی مصارف صنف، صنعت و خانوار را کاهش داد.

رفیعی افزود: بر همین اساس در جهت حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بخش مربوط به خانوار ۱۵‌درصد و بخش صنف و صنعت حدود ۱۰‌درصد کاهش یافت. این قیمت‌ها در کارگروه تنظیم‌بازار نهایی و از چهارشنبه هشتم شهریورماه، اعمال شد. او با بیان اینکه قیمت‌ها در سامانه ۱۲۴ بارگذاری شده، تاکید کرد: از روز هشتم شهریورماه، قیمت‌های جدید به همه مراجع از جمله سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها جهت اقدامات نظارتی ابلاغ شده‌است. رفیعی در مورد نقش وزارت صمت بر کاهش قیمت روغن، گفت: سازمان حمایت در راستای وظایف و تکالیف قانونی خود و به‌عنوان تنها مرجع کارشناسی قیمت‌ با رصد قیمت‌های جهانی، در مردادماه سال‌قبل نیز پس از بررسی‌های کارشناسی قیمت محصولات را ۱۰ تا ۱۵‌درصد تعدیل کرد و امسال مجددا با کاهش قیمت جهانی، قیمت‌ها را تا ۱۵‌درصد کاهش داد.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: