کد خبر : ۹۲۷۴۳
به روز شده در : ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۶
به چه حقی بانک‌ها با پول مردم به کارمندانشان تسهیلات و وام می‌دهند و از اعطای همین تسهیلات و وام به مردم سر باز می‌زنند؟بانک‌ها باید برای رفاه مردم کار کنند، نه اینکه برای خودشان سرمایه‌گذاری کنند.»
بانک‌ها از بنگاهداری دور باشند، ورود بانک‌ها به بازار مسکن به عنوان یکی از مصادیق بنگاه‌داری، از عوامل بسیار اثرگذار بر گرانی مسکن است.

چرا احتکار در بحث مسکن جرم‌انگاری نمی‌شود؟ یا اگر می‌شود، چرا برخورد نمی‌شود؟به چه حقی بانک‌ها با پول مردم به کارمندانشان تسهیلات و وام می‌دهند و از اعطای همین تسهیلات و وام به مردم سر باز می‌زنند؟» بانک‌ها باید برای رفاه مردم کار کنند، نه اینکه برای خودشان سرمایه‌گذاری کنند.»

«بانک‌ها باید طوری باشند که کار مردم را راه بیاندازند. الان اگر کسی بخواهد یک وام بگیرد باید یک دور هفت‌خوان رستم را پشت سر بگذارد!» او همچنین درباره سودهای هنگفتی که بانک‌ها روی بازپرداخت وام‌ها می‌گیرند، گفت: «آنها می‌گویند که ۱۸ درصد سود می‌گیرند، اما در عمل تا ۲۵ درصد هم از مردم سود می‌گیرند. بجای اینکه به فکر مردم باشند به فکر پر کردن جیب خودشان هستند!»

«روش متعارف به نحوی باید باشد که بانک‌ها نهایتا مبلغی را به عنوان کارمزد از متقاضیان خدمات بانکی، دریافت کنند نه اینکه بخواهند با پول مردم مثلا سکه یا مسکن بخرند که سود کنند.»«باید یک ارگان بالادستی مقتدر باشد که با قاطعیت بر عملکرد بانک‌ها نظارت جدی و قوی داشته باشد، طوری که بانک‌ها از آن حرف‌شنوی داشته باشند.»

مقام معظم رهبری، در دو سال پیاپی ۹۶ و ۹۷ در جلسات با اعضای هیئت دولت وقت، بر جلوگیری از بنگاهداری بانک‌ها تاکید کردند.
فارس

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: