کد خبر : ۹۵۲۹۴
به روز شده در : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۲
رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: بنابر آمار ۸۵ درصد گوشت‌های توزیعی بازار داخلی و ۱۵ درصد وارداتی است.
به گزارش سفیر اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آقای منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام از ثبات بازار گوشت خبر داد و گفت: هم اکنون به طور مستمر گوشت مورد نیاز بازار اعم از منجمد و گرم گوسفندی و گوساله در حال تامین است.

به گفته او، هم اکنون ۸۵ درصد گوشت مورد نیاز بازار از تولید داخل و ۱۵ درصد وارداتی قابل تامین است.

پوریان ادامه داد: علی رغم ازدیاد مصرف در دومین ماه پاییز، شاهد ثبات قیمت گوشت در بازار هستیم و پیش بینی می‌شود که با استمرار این روند به قیمت واقعی برسیم.

رئیس شورای تامین کنندگان دام نرخ کنونی هر کیلو دام را ۱۷۰ تا ۱۹۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هر کیلو گوشت بسته بندی در فروشگاه های زنجیره ای ۳۵۰ هزار تومان و گوشت تولید داخل ۴۰۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه های اخیر ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.

او در ادامه افزود: هم اکنون سبد پروتئین گوشت مورد نیاز به طور کامل قابل تامین است که پیش بینی می شود روند ثبات و کاهش قیمت ادامه یابد.

پوریان از افزایش ۲۰ درصدی عرضه دام نسبت به هفته اخیر خبر داد و گفت: با توجه به زایش های مناسب پاییز پیش بینی می شود که ۵ تا ۶ میلیون راس به جمعیت دام کشور افزوده شود. بنابر آمار جمعیت دام سبک کشور ۶۰ میلیون راس و دام سنگین ۴.۵ تا ۵ میلیون راس است.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: