کد خبر : ۹۵۳۵۳
به روز شده در : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۲
جلسه جدید شورای‌عالی کار امروز در حالی برگزار می‌شود که با اعلام خبر پاداش یک‌میلیون تومانی مناسبتی به کارمندان دولت، نمایندگان کارگران این اقدام را به‌معنای ترمیم حقوق کارمندان دانسته و خواستار بررسی افزایش حقوق کارگران در این جلسه هستند.
 به گزارش سفیر اقتصاد به نقل از تسنیم، امروز دوشنبه ۲۹ آبان‌ماه ۱۴۰۲ جلسه شورای‌عالی کار با دستور کار «رسیدگی به مساله مسکن کارگری» برگزار می‌شود.
آیا مزد افزایش می‌یابد؟
بحث ترمیم مزد کارگران مدت‌هاست که از سوی کارگران مطرح است و همواره دولتی‌ها می‌گویند وزیر کار قول داده بود که اگر حقوق کارمندان افزایش یابد، دستمزد افزایش می‌یابد. اکنون بعد از یک هفته از ابلاغیه سازمان اداری و استخدامی برای پرداخت پاداش یک‌میلیون تومانی به کارکنان دولت در مناسبت‌های مذهبی، نمایندگان کارگری در تلاش هستند به استناد امضایی که از وزیر کار گرفته‌اند، این پاداش را در قالب ترمیم مزد سر سفره کارگران نیز ببرند. هادی ابوی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار، با اشاره به ابلاغ اعطای مزایای جانبی به کارکنان دستگاه‌های اجرایی به‌میزان یک‌میلیون تومان برای مناسبت‌های مذهبی، گفت: در جلسه شورای‌عالی کار که دوشنبه برگزار خواهد شد، ما درباره این ابلاغیه و تعمیم آن به جامعه کارگری گفت‌وگو خواهیم کرد.

او ابراز کرد: در نشست قبلی شورای‌عالی کار که پیش از انتشار این ابلاغیه برگزار شد، ما درباره نامه معاون اول رئیس‌جمهوری در مورد اصلاحیه مصوبه افزایش ضریب حقوق سال ۱۴۰۲ کارمندان و بازنشستگان دولت، بحث و گفت‌وگو کردیم که آیا این اصلاحیه مصداق افزایش حقوق کارمندان است یا نه؛ اما در نشست بعدی حتما این ابلاغیه را نیز مطرح خواهیم کرد. در نشست قبلی شورای‌عالی کار که در روزهای ابتدایی آبان برگزار شد، وزیر کار قول داد در نشست بعدی شورا به درخواست کارگران برای ترمیم مزد رسیدگی شود؛ اما درست چند روز بعد از برگزاری نشست موضوع بحث نشست بعدی را «مسکن کارگری» اعلام کرد.

اکنون نمایندگان کارگری از دعوت‌نامه رسمی برای جلسه شورای‌عالی کار خبر می‌دهند که در آن «ترمیم مزد» در دستور کار نیست. اعضای کارگری شورای‌عالی کار از دریافت دعوتنامه برگزاری نشست سه‌جانبه خبر دادند. نشست شورای‌عالی کار قرار است بعدازظهر دوشنبه در محل وزارت کار برگزار شود. در دعوتنامه‌ای که اعضای کارگری دریافت کرده‌اند، موضوع اصلی جلسه «رسیدگی به مسئله مسکن کارگری» است؛ این در حالی ‌است که در نشست پیشین شورای‌عالی کار، وزیر کار قول داد در نشست بعدی به بحث ترمیم دستمزد پرداخته ‌شود. /تسنیم
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: