کد خبر : ۹۵۴۰۱
به روز شده در : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰
مدیرکل روابط عمومی شرکت راه‌آهن گفت: قیمت بلیت قطار تهران-کربلا در مقایسه با ایام اربعین حدود ۱۰ درصد افزایش دارد که این افزایش از سمت کشور عراق است.
به گزارش سفیر اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جلال مختاری گفت: از صبح امروز فروش بلیت قطار تهران-کربلا آغاز شده و پیش بینی می‌شود که استقبال مسافران از این مسیر با توجه به نزدیک شدن ایام فاطمیه بیشتر شود.

به گفته مدیر روابط عمومی شرکت راه آهن، قیمت بلیت قطار در ایام اربعین بین  یک میلیون و صد هزار تومان تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود که از سمت کشور عراق  تخفیفاتی در نظر گرفته شده بود، اما در حال حاضر با توجه به آنکه تخفیف‌های کشور عراق برداشته شده این مبلغ حدود  ۱۰ درصد  افزایش یافته است.

 مدیرکل روابط عمومی شرکت راه آهن گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قطار ترکیبی تهران-کربلا روز‌های شنبه از ایستگاه تهران حرکت می‌کند و مسافرین پس از عبور از مرز شلمچه، با اتوبوس از شلمچه تا بصره را طی می‌کنند و از آنجا مجددا با قطار تا کربلا سیر خواهند کرد.

وی افزود: قطار برگشت نیز از شهر کربلا صبح روز‌های شنبه هر هفته به سمت بصره  است و از آنجا مسافران با اتوبوس به مرز شلمچه می‌روند و از شلمچه تا ایستگاه نهایی تهران به وسیله قطار حرکت می‌کند.

او می‌گوید: در حال حاضر حرکت این قطار یک روز در هفته است  که از  تهران به‌صورت ترکیبی از تهران تا شلمچه با قطار چهارستاره، سپس طی مسیر ۳۰ کیلومتری با اتوبوس تا بصره و سپس با قطار عراقی از بصره تا کربلا خواهد بود. قطار‌های مختلفی در کربلا وجود دارد، ولی قطار‌هایی که با مبدا  و مقصد تهران و کربلا و بالعکس هستند ۴ تخته و مشابه قطار‌های غزال است. این قطار‌ها ۷ واگن دارد که ۴ تخته، اتوبوسی و اتوبوسی وی آی پی است.

مختاری گفت: با توجه به سهولت و افزایش کیفیت خدمات در این مسیر پیش بینی می‌شود که استقبال مردم از این شرایط افزایش یابد.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: