کد خبر : ۹۵۴۰۲
به روز شده در : ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۱
رئیس انجمن مهندسان راه وساختمان گفت: اعمال معافیت مالیاتی و کاهش عوارض ساختمانی و بیمه‌ای در صورتی که سازندگان مقررات ملی مبحث ۲۲ ساختمانی را رعایت کنند اجرایی خواهد شد.
به گزارش سفیر اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی شیبانی رئیس انجمن مهندسان راه وساختمان در نشست خبری امروز خود گفت: یکی از عوامل بازدارنده در حوزه رعایت محبث 22 مقررات ملی ساختمان  بحث تامین مالی  و سرمایه گذاری است و در صورتی که نگهداشت ساختمان و کنترل سیستمی در پروژه های ساختمانی به صورت کامل رعایت شود شاهد معافیت های مالیاتی و کاهش عوارض ساختمانی و بیمه های ساختمانی  برای سازندگان خواهیم بود و در صورتی که این قانون به درستی اجرا نشود شاهد از دست رفتن منابع و سرمایه ها و از سوی دیگر ابزارهای تنبیهی خواهیم بود.

به  گفته وی  باید کارفرمایانی که در حوزه  ساخت و ساز شهری مرجع صدور پروانه های ساختمانی هستند که باید به سمت اجرای کامل مقررات ملی ساختمان و مبحث 22 مقررات ملی ساختمان برویم   و باید نهادهای اجتماعی  را برای  اجرای این مبحث قانونی  هماهنگ کنیم.

او گفت: در حوزه نگهداشت ساختمانی متاسفانه هنوز جایگاه شایسته ای برای آنها تبیین نکرده ایم و باید برای حفظ سرمایه های مردم وحفظ سرمایه های ملی و ایجاد صرفه اقتصادی این موضوع را دستگاه های متولی از جمله وزارت راه وشهرسازی در اولویت خود قرار دهند.

وی افزود: باید مقررات و ضوابط شهرسازی برای ایجاد ساختمان های پایدار را در دستور کار خود قرار دهیم.
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: