وزیر اقتصاد:
حذف ارز ۴۲۰۰تومانی به تعویق افتاد‌
به گزارش بامداد اقتصاد به نقل از تسنیم از گرگان، احسان خاندوزی روز گذشته در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور مسئله خودتحریمی داخلی است که در زمینه‌های مختلف وجود دارد اما تقریباً مصادیق مشابه یکدیگر دارد که باید با راهکارهایی آن را کاهش دهیم.

وی افزود: 2 موضوع تسهیل عام و تشویق خاص همواره مورد توجه دولت سیزدهم است و باید در فعالیت‌های تولیدی زمینه برای ورود همه به اقتصاد را فراهم کنیم و از سوی دیگر حمایت‌های لازم را برای تولیدکنندگان داشته باشیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ابراز کرد: تلاش داریم در نقطه تماس دستگاه‌های اجرایی و تولیدکنندگان هزینه‌ها را به حداقل برسانیم و سیاست‌های مانع فعالیت‌های تولیدی را از میان برداریم.

خاندوزی گفت: باید فعالیت‌های اقتصادی برای کسانی که وارد عرصه فعالیت اقتصادی می‌شود باید با کمترین هزینه زمانی و صرف وقت رقم بخورد.

وی تأکید کرد: بود و نبود ارز 4200تومانی در نوع واردات و نوع محصولات تولیدی داخل تعیین‌کننده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت به این نتیجه رسید که با توجه به پیامدهای منفی در بخش تولید به‌سمت حذف ارز 4200تومانی حرکت کند و با توجه به اینکه این لایحه در مجلس به تصویب نرسید به تعویق خواهد افتاد.

خاندوزی اضافه کرد: مشکل پنجره واحد، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را می‌توانیم حل کنیم و وقتی این مسائل نادیده گرفته می‌شود چرخ اقتصاد سخت می‌گردد و در هفت ماه 90 میلیون دلار مجموعه صادرات استان است که بسیار ناچیز است.

وی تصریح کرد: اگر تا 27 سال دیگر هیچ پروژه‌ای تعریف نشود باز نیز پروژه برای به اجرا رسیدن این پروژه‌ها داریم و مسائل مختلفی باعث این وضع شده است.