کد خبر : ۷۱۰۰۲
به روز شده در : ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۸
شاخص کل بورس با رشد ۳ هزار و ۱۹ واحد در تراز یک میلیون و ۴۵۱ هزار و ۹۴۲ واحد متوقف شد.

به گزارش سفیر اقتصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امروز سه شنبه (۱۸ مرداد) شاخص کل بورس با رشد ۳۳۹ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۲۶۲ واحد قرار گرفت. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد ۳ هزار و ۱۹ واحد در تراز یک میلیون و ۴۵۱ هزار و ۹۴۲ واحد متوقف شد.


آقای کوروش آسایش تحلیلگر بازار سرمایه گفت:امروز تمام توجه بازار به دو نماد خساپا و خودرو بود این دو نمادها تاثیر زیادی بر بازار داشتند در شرایط فعلی بسیاری از سرمایه گذاران اعتمادی به بازار ندارند و به محض این که این دو نماد به سمت منفی‌ها رفتند عرضه‌ها در نماد‌های کوچک زیاد می‌شد. اخبار سیاسی و بازگشایی نماد فولاد نیز بر روند بازار اثر داشت.


ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم هزار و ۷۴۸ میلیارد تومان رسید. «فولاد»، «تاپیکو» و «شبندر» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «خساپا»، «خودرو» و «خگستر» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص کل هم وزن هم با رشد ۸۰۱ واحدی روی پله ۳۹۰ هزار و ۹۴۴ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۴ هزار و ۹۱۰ میلیارد سهم به ارزش هزار و ۷۴۸ میلیارد تومان رسید.

بورس با رشد ۳ هزار و ۱۹ واحدی از منفی‌ها برگشت

شاخص فرابورس هم با رشد ۱۰ واحد روی پله ۱۹ هزار و ۱۵۰ واحدی ایستاد. همچنین حجم معاملات امروز سهام در فرا بورس به تعداد ۷۱۳ میلیارد سهم به ارزش ۳۴۹ میلیارد تومان رسید

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های فولاد، خساپا و وبملت به ترتیب با ۲۹۶۵.۰۴، ۲۹۳.۳۳ و ۲۵۹.۸۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های تاپیکو، شبندر و کگل به ترتیب با ۵۵۹.۵۷، ۴۷۸.۲۷ و ۴۵۷.۷۳ واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

نماد‌های تاثیرگذار در شاخص کل فرابورس

نماد‌های بپاس، دی و صبا به ترتیب با ۱۲۰.۶۶، ۸.۲۸ و ۶.۳۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های زاگرس، شاوان و خدیزل به ترتیب با ۲۲.۰۸، ۵.۰۵ و ۳.۶۶ واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

برترین گروه صنعتی بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۵۱۸ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «فلزات اساسی» و «فرآورده نفتی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های خچرخش، زکوثر و حتاید بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های های کمنگنز، فمراد و قثابت بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های دبالک، دی و کایزد بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت زنگان، زاگرس و فتوسا بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های افران، همای و فردا و بیشترین عرضه فروش را نماد‌های همای، کمند و فردا در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، ثبات، آوند بیشترین عرضه فروش را نماد‌های اعتماد، اوصتا و اراد ۴۲ در بورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های صغدیر ۵۰۵، میدکو ۲ و کمند بیشترین ارزش معامله و نماد‌های خساپا، خودرو و خگستر بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اراد ۸۷۴، اراد ۸۶۴ و اخزا ۰۱۱۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های دی، ثبات و سپیدما بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: